מחמל"י בת 20!

הדיווח הראשון על להקת דולפינים, נרשם במאגר שלנו ב-17 לפברואר 1993.

ב-15 ליוני 1993 עלה הדולפין המצוי החי הראשון, שהגיע לידנו לאחר שנפגע ממדחף בחוף דדו והובל ע"י פקח רשות הטבע והגנים לדולפינריום ת"א, במטרה לאושש אותו ע"י סלומה, אחראי בע"ח בדולפינריום, ד"ר דני כרם (כיום נשיא מחמל"י), ד"ר איתמר צור, שהיה לימים הווטרינר הראשון של העמותה ואנוכי. ככל הזכור לי הדולפין נפח את נשמתו בדרך לת"א.

אם יש לכם רעיונות לחגיגות העשרים, אתם מוזמנים לשלוח אותם לעורך האתר.

שנה אזרחית טובה!

דולפין בפארק המים נווה ים

ביום שישי 24.8.2011 אחר הצהריים קיבלתי הודעה דרך נתן אלבז, פקח כרמל של רשות הטבע והגנים (רשט"ג). ביתו שהייתה באזור זיהתה דולפין, ששחה בחוף נווה ים, דרומית למגלשות של פארק המים הסמוך לעתלית. הדולפין, כנראה דולפינן מצוי בוגר, נצפה עד שעות השקיעה. שחייתו של הדולפין אופינה בנשימות ארוכות, שחיה רגועה ואטית. בשלבים מסוימים הוא התקרב בשחייה למתרחצים בחוף והגיע עד למים הרדודים בעומק של כ-50 ס"מ. בכל פעם שהדולפין התקרב לחוף, עשרות מתרחצים הגיעו והתבוננו בו מהחוף. המציל שהוא גם דייג, "הזהיר" את המתרחצים מ"הכריש" וביקש מהם לצאת מהמים.

תודה לטל ניצן, אורי אשר ופקחי רשט"ג נתן אלבז ואייל כהן.

סטנלה פסוסה הוחפה מול כפר גלים

ביום ראשון 13/2/2011 הוחף דולפין זכר צעיר מהמין סטנלה פסוסה מול כפר גלים. מתנדבים של ארגון אנונימוס החזיקו את החיה במים במשך כשעה וחצי ודווחו למשרד להגנת הסביבה. סגן ראש אגף ים וחופים במשרד עדכן את מחמל"י וד"ר עוז גופמן שהגיע למקום יחד עם יואב רטנר, אחראי בעלי החיים בגן החיות הלימודי בחיפה ומוותיקי מחמל"י סייעו להחזיק את הדולפין עד שהגיעו שני פקחים של רשות הטבע והגנים אייל כהן ונתן אלבז, שסייעו להעביר אותו לצורך אישוש במרכז האישוש בכפר הנוער הימי "מבואות ים". למרבה הצער, החיה נפטרה מספר דקות לאחר מכן בזמן ההובלה.

צילומים: ד"ר עוז גופמן ונתן אלבז (רשות הטבע והגנים)