פסח עזב והדולפינים שבו להרצליה

יצאנו בבוקר יום שבת 14/4/12 לסקר שיגרתי עם מועדון היאכטות שיא-גל. הים היה נפלא לדולפינים, ללא רוח וללא גלים. לאחר כשעת הפלגה צפון מערבה, ראינו את מכמורתן בילו היפואי, דרומית לנתניה. מאחוריו התגלה הדולפין אוהד (שנצפה לראשונה ב-2010), דולפין בודד כנראה זכר, שעקב אחרינו מדרום נתניה ועד להרצליה במשך כשעתיים. במהלך המעקב, הדולפין צלל צלילות ארוכות לחפש מזון בקרבת רשת המכמורתן, אשר נגררת על קרקעית הים וכמעט ולא התעניין בנו.

הים הרגוע אפשר לנו לראות במרחק להקת דולפינים נוספת, אשר מנתה כ-7 דולפינים. בלהקה הזו היו שני גורים. הפרטים הבוגרים לא מוכרים, אבל לא את כולם הצלחנו לצלם. בהמשך, להקה נוספת של כ- 5 דולפינים בוגרים התגלתה מערבה יותר, כ-8 ק"מ מערבית לחוף הרצליה. בלהקה הזו היו הדולפינים המוכרים גבע (שנצפה לראשונה ב-2005 במכמורת). השנה כבר פגשנו אותו בפברואר. בנוסף נצפה גם הדולפין Duke, אשר תועד לראשונה בקטלוג מחמל"י בשנת 2007. אליהם הצטרף אוהד, אשר עזב את המכמורתן וחבר לגבע וDuke למופע קפיצות מרהיב. קטלוג הדולפינים המזוהים מונה היום 144 דולפינים מוכרים. באופק ראינו עוד כ-8 דולפינים, אבל אליהם כבר לא הספקנו להגיע.

הים היה מלא בבעלי חיים מלבד הדולפינים: עשרות יסעורים ממינים שונים, סולות צפוניות (נדיר בתקופה הזו של השנה), חמסן ושחפים רבים. לצערי, הים השקט הבליט גם את הכמות האדירה של לכלוך (בעיקר שקיות ניילון), שנמצא לצערנו הרב בים שלנו.

אגב, באחת התמונות ברקע מופיעה היאכטה נחמה של מנחם, שכרגיל היא אבן שואבת לדולפינים. פגשנו אותה בים על יד להקת הדולפינים המקפצים.

את נתיב הסקר ניתן לראות רק ב-Internet Explorer.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *