מחמל"י, עמותה הפועלת שלא למטרות רווח (מלכ"ר), מתקיימת הודות לחבריה ופעיליה הרבים, מתנדבים שאינם מקבלים שכר, כמו גם בזכות כספי תרומות או תרומת ציוד שמתקבלות מגורמים חיצוניים. העמותה מתנהלת בשקיפות ובעלת אישורי מנהל תקין מרשם העמותות.

לעמותת מחמל"י אישור לתרומות עפ"י סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

מה עשינו עם התרומות?

עיקר התרומות לעמותה מוקדשות כיום לטובת מחקר היונקים הימיים והפעילויות החינוכיות הרבות, שמטרתן היא הגברת המודעות ועידוד שימור הסביבה הימית.

כל יציאה לים לצורכי מחקר, למשל, מתבצעת כיום הודות לשיתוף פעולה שמממן אותה (בין אם זהו כלי שייט של רשות הטבע והגנים, של מועדון שיא-גל או של יאכטונרים פרטיים, ובין אם מדובר בדיגום מזהמים, שמתבצע בשיתוף פעולה עם המכון לחקר ימים ואגמים).

עיקבו אחרינו באינסטגרם

 • posts
 • followers
 • following
 • posts
 • followers
 • following

למה אנו זקוקים כרגע?

ייעוד כספי התרומות עשוי להשתנות מעת לעת, בהתאם לצורכי מחמל"י, אך הוא תמיד נמצא בהלימה מוחלטת עם מטרות העמותה: מחקר, שימור, חינוך, פיקוח וקידום חקיקה במטרה להגן ולשמור על היונקים הימיים החיים באזורנו.

 נכון להיום, מחמל"י זקוקה לתרומות למטרות הבאות:

 • שדרוג ועדכון התצוגה במרכז הדולפין והים: בעבור יצירת הדגמה של מאורת כלב ים, להקמת חדר להמחשת ההשלכות של פסולת פלסטית וליצירת סרטוני המחשה של 360 מעלות.
 • סקרים ימיים: נדרשת תרומה של סירה (לשימוש באופן חד-פעמי או רב-פעמי, על בסיס קבוע), לצורך ביצוע סקר אוכלוסיות דולפינים באזורנו.
 • ציוד: נדרש ציוד (אקוסטי, בעיקר, אך לא רק) שיאפשר מחקר בים העמוק, ויסייע בהשלמת הפער העצום במחקר של יונקים בים העמוק.
 • ביצוע נתיחות: נדרש מימון לביצוע נתיחה משמעותית בגופות יונקים ימיים המוחפים (מגיעים אל החוף) לאורך חופי ישראל. זאת, בשל העלויות הגבוהות של שליחת בדיקות לגילוי מזהמים למיניהם – לחו"ל (בדיקות שנכון להיום אין אפשרות לבצע בארץ).
 • פרויקטים חינוכיים: מימון פעילויות חינוכיות ארוכות טווח בנושא ים ויונקים ימיים.

תרומות ניתן להעביר באמצעות כרטיסי אשראי, באמצעות שירות התשלומים PayPal או באמצעות שליחת המחאה לפקודת “מחמל”י” לכתובת הבאה:

מחמל”י – מרכז חקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל
המכון ללימודי ים, אוניברסיטת חיפה
הר הכרמל, חיפה 31905

תרומה

מחמל"י היא עמותה ללא מטרות רווח, שקיומה תלוי בתרומות ובמתנדביה הרבים. אנו מזמינים אתכם להצטרף לרשימת התורמים לעמותה, ולעזור לנו לשמר את היונקים הימיים בישראל

תודותינו לכל מי שסייע לנו ותמך בנו לאורך הדרך – חברות, גופים רבים ואפילו אנשים פרטיים – במימוש החזון (וזו רק רשימה חלקית)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
סגירת תפריט
<
×

נתקלת ביונק ימי במצוקה?

לצערנו, אירוע החפה אינו מחזה מאוד נדיר באזורנו, וכבר קרו מקרים בהם אף נתקלנו בלווייתן שנקלע לאזורנו.

אז, מה עושים עכשיו?

 1. יש להזעיק אותנו באחד ממספרי הטלפון הבאים:
  עוז גופמן – 050-6241663
  ניר הדר – 054-4765655
 2. במקרה של החפה -עלייה אל החוף- של יונק ימי: קודם כל, יש להרחיק סקרנים. אם הוא חי, אין לנסות להחזירו אל המים! יש להרטיב את גופו במי ים כדי למנוע מעורו להתייבש ולכסותו במגבות רטובות. יש להרחיק מגופו חול (ולהגן עליו מרוח) וכן למנוע כניסת מים לאזור פתח הנשימה שלו, שנמצא בגבו.
 3. חשוב לצלם את החיה ולשלוח לנו את תמונתה.
 4. יש לשלוח מספר טלפון שבו ניתן להשיג אתכם.

אנחנו מודים לך מאוד על הדיווח! נהיה בקשר בקרוב

לשיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הצטרפו לקבלת עדכונים

דילוג לתוכן