אמץ דולפין

דרך נהדרת לתרום למחקר ולשימור דולפיני ישראל

לראשונה בישראל – פרויקט “אמץ דולפין“. אנו מציעים לאימוץ כ-20 מתוך מעל 120 דולפיני הבר המזוהים הפוקדים את חופי ישראל. על ידי אימוץ אחד מדולפינים אלו תוכלו גם אתם לתרום תרומה משמעותית להמשך מחקר הדולפינים בישראל ולאפשר לנו לדעת יותר על הדולפין שאימצתם ושאר דולפיני הבר לאורך חופי הארץ.

אמצו דולפין

 

 

 

 

 

 

הדולפינים זוהו בשיטה של זיהוי מצולם (Photo Identification), על פי תמונת צדודית סנפיר הגב (dorsal fin) שלהם, שהוא מעין “טביעת האצבע” של הדולפין. הצילומים צולמו במסגרת סקרי אוכלוסיות, המתבצעים באופן סדיר. תמונות סנפירי הדולפינים מקוטלגות בקטלוג הזיהוי. שיטה זו היא אחת השיטות העיקריות והחשובות המשמשות למחקר יונקים ימיים בעולם, והיא מאפשרת איסוף מידע רב על אוכלוסיית הדולפינים.

פרויקט “אמץ דולפין” פועל בהצלחה מאז אוקטובר 2004. מהתרומות אשר נאספו במסגרת הפרויקט, רכשנו ציוד מחקרי וחינוכי כגון מצלמה דיגיטלית, שקידמה רבות את מחקר זיהוי הדולפינים המצולם, הפקנו דפי הסברה המשמשים לפעילות חינוכית, פוסטרים לימודיים להדרכות בבתי ספר, ימים ירוקים ועוד. כמו כן שימשו התרומות לסיוע בשדרוג ציוד אישוש והצלה המשמש לנו באירועים של יונקים ימיים במצוקה.

עבור תרומה על סך 180 ש”ח ומעלה, תקבלו “ערכת אימוץ”, הכוללת את תמונת הדולפין המאומץ הנבחר ותעודת אימוץ מהודרת. כמו כן, בכל פעם שנראה בים את הדולפין המאומץ או את אחד מחבריו במסגרת אחד מהפלגות המחקר שלנו, תקבלו עדכונים בדואר האלקטרוני על הדולפין שאימצתם, על שאר דולפיני הבר בארץ, וכן תמונות חדשות שלו ושל חבריו הדולפינים, כך שתוכלו לשמור איתו על קשר.

תוקף האימוץ הוא שנה, הכסף מהווה תרומה לעמותת מחמל”י וישמש לשדרוג אמצעי ההצלה והאישוש שברשותנו כמו גם לקידום המשך מחקר הדולפינים בישראל.

רוצים לאמץ דולפין? בחרו את תמונת הדולפין החביב עליכם מתוך תמונות הדולפינים המוצעים לאימוץ.

רשימת הדולפינים המוצעים לאימוץ

איך מאמצים דולפין?

אפשר לאמץ את אחד הדולפינים ולתרום לעמותה באמצעות שירות התשלומים המקוון והמאובטח של PayPal. הקליקו על כפתור “תרום” להלן כדי לאמץ דולפין (אל תשכחו לציין את שם הדולפין אותו ברצונכם לאמץ ואת שם המאמץ!):
לשאלות ופרטים נוספים צרו קשר עם מנהלת הפרויקט יאלי בדואר אלקטרוני-

 adopt-a-dolphin@immrac.org

פרויקטים בית ספריים

מספר בתי ספר וקייטנות כבר השתלבו בפרויקט. במסגרת פעילות אקולוגית בית ספרית, אספו התלמידים בקבוקי משקה למחזור וכך מימנו את אימוץ הדולפין, כך יצרו הילדים קשר מיוחד עם חיית בר, תוך כדי תרומה לאיכות הסביבה. לפרטים נוספים על שילוב פרויקט “אמץ דולפין” בפעילויות מחזור ניתן ליצור קשר עם יאלי.

.

6 תגובות בנושא “אמץ דולפין

 1. פינגבאק: חגיגת דולפינים בהרצליה | מחמל"י

 2. פינגבאק: סקר משמח עם אמהות וגורים | מחמל"י

  • מיה, שלום!

   תודה על ההתעניינות בדולפינים בכלל ובאימוץ דולפין בפרט!

   לידיעתך, הדולפין המאומץ הוא דולפין בר, שחי בטבע בים הפתוח ולכן אין אפשרות לדעת היכן הוא נמצא. איננו ממליצים על שחייה לצד דולפיני בר, שאינם מאולפים ועלולים להיות מסוכנים לבני אדם. מדי פעם אנחנו יוצאים לסקרים בים הפתוח, שבמהלכם אנחנו נתקלים מדי פעם בדולפינים, חלקם מוכרים, כמו הדולפין המאומץ. חברי עמותה רשומים ומאמצי דולפינים יכולים להצטרף לסקרים לפי הוותק ועל בסיס מקום פנוי.

   מחמל”י

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *