דולפינים לאימוץ

הקליקו כאן לאימוץ דולפין!

אוריגמי (Origami)

אוריגמי - דולפין לאימוץ

הסנפיר הגבי שלו מזכיר לנו אוריגמי בשל השנצים הרבים עליו. שנצים הם חתכים הנוצרים בחלק האחורי של הסנפיר בצורה מיוחדת לכל דולפין ומאפשרים לנו לזהות אותו.

אוריגמי נראה לראשונה בשנת 2003 באזור תל-אביב ומאז הוא נראה גם בנתניה והוא אפילו ביקר באשקלון – דולפין חרוץ שאוהב לשחות לאורך חוף הים התיכון בישראל.

אייל (Eyal)

אייל - דולפין לאימוץ

דולפין אשר נצפה בודד פעמיים בקרבת ספינות מכמורת באזור אכזיב: בפעם הראשונה בנובמבר 2007 ושוב באותו האזור כשנתיים אחרי. בתמונה ניתן לראות ברקע את רכס ראש הנקרה. ניתן אם כן גם לקרא לו אייל הצפון…

בתצפית השנייה ניכר היה כי אייל הוא זכר קשוח, שאיננו חושש מעימותים ואף נחבט קשות, כנראה על-ידי דולפינים אחרים.

אלפי (Alphi)

אלפי - דולפין לאימוץ

נצפה פעמיים באזור הרצליה בשנת  2006 ואז הופיע שוב ביוני 2008 באכזיב, בחברתם של כ-15 דולפינים נוספים.

אריאל (Ariel)

אריאל - דולפין לאימוץ

הוא הגור של הדולפינה אריק (שפעם חשבנו שהיא דולפין ממין זכר…). אריאל נולד בשנת 2004 ונראה לראשונה בשנת 2005 באזור מכמורת ונתניה.

מאז הוא גדל ולמרות שחלה במחלת עור בצעירותו, היום הוא דולפין בריא ומאושר, שקופץ מחוץ למים מתי שאפשר.

אריק (Arik)

אריק - דולפינה לאימוץ

למרות השם, זוהי דולפינה נקבה. אריק נצפתה לראשונה ב – 14/10/03, באזור מכמורת, כחלק מלהקת דולפינים קטנה שביניהם טוויגי והגור שלה, ומאז נצפתה מספר פעמים נוספות. בשנת 2005 היתה לנו הפתעה נעימה כשגילינו שלאריק יש גור קטן משלה שזכה לשם אריק ג’וניור (אריק הקטן).

בובו (Bobo)

בובו - דולפין לאימוץ

דולפין בעל סנפיר דורסלי  (גבי) מאוד ייחודי, המעיד על כך שהוא חייל קרבות ותיק. זוהה לראשונה באזור מכמורת ב – 23/10/01, ומאז אנחנו רואים אותו בכל שנה באותו אזור.

בוגי (Boogi)

בוגי - דולפין לאימוץ

זוהה לראשונה באזור מכמורת, בתאריך ה – 31/10/03. כנראה שהוא דולפין חברותי במיוחד, מכיוון שאנו תמיד רואים אותו בחברת להקות גדולות יחסית של דולפינים.

גבע (Geva)

גבע - דולפין לאימוץ

נראה לראשונה בשנת 2005 באזור נתניה ומאז שוחה לו בחדווה בחופי מרכז המדינה. כיף לפגוש בו תמיד, מכיוון שהוא דולפין קופצני במיוחד!

דני (Dani)

דני - דולפין לאימוץ

אחד הדולפינים הנצפים ביותר במסגרת המחקר. זוהה לראשונה ב – 10/07/02, באזור מכמורת, ומאז נראה מספר פעמים בסביבות מכמורת והרצליה. דולפין זה נושא בגאווה את שמו של נשיא מחמל”י דני כרם.

דרורה (Drora)

דרורה - דולפינה לאימוץ

נקבת דולפין “צפונית”, שנצפתה עד כה רק באזור ראש הנקרה ונקראה בעבר ספייקי. דרורה היא אם גאה לדולפין/ה צעיר/ה שקיבל את השם בת-הים. מאוד קל לזהות אותה בגלל השפיץ הקטן שבולט מהשנץ על הסנפיר הגבי שלה, ובגללו גם קיבלה את שמה הראשון. שמה הוחלף לדרורה בזכות הדייג דרור ברק, הצופה בה ליד חופי ראש הנקרה במשך שנים. מאז 2002 איתרנו אותה כבר לפחות 4 פעמים משייטת להנאתה בין ראש הנקרה להרצליה.

הולו (Hollo)

הולו - דולפין לאימוץ

קיבל את שמו בעקבות צלקת בצורת חור הנמצאת מתחת לסנפיר הגבי בצידו השמאלי. לשמחתנו,  הגלידה הצלקת והולו נצפה כבר למעלה מ-8 פעמים!

הוא חובב את איזור הרצליה ותל-אביב ושם הוא מבלה את זמנו כל השנה.

זיגזג (.Ziggi Jr)

זיגזג - דולפין לאימוץ

גור קטן ומלא אנרגיה שנצפה לראשונה ב – 1/6/05, באזור מכמורת, כשהוא צמוד לאימו. זיגזג קיבל את שמו בזכות אימו, לה יש חתך בצורת זיגזג, בחלקו העליון של הסנפיר הגבי שלה.

זיגי (Ziggi)

זיגי - דולפינה לאימוץ

נצפתה לראשונה ב – 1/6/05, באזור מכמורת, ומאז מראה נוכחות קבועה בישראל. זיגי קיבלה את שמה בזכות חתך בצורת זיגזג, שיש לה בחלקו העליון של הסנפיר הגבי שלה, ומקל עלינו מאוד לזהות אותה כאשר אנו רואים אותה בים. זיגי היא אם גאה לגור קטן (את הסנפיר שלו אפשר לראות בתמונה), שקיבל את השם זיגזג (או זיגי ג’וניור), וגם אותו ניתן לאמץ.

טוויגי (Twiggi)

טוויגי - דולפינה לאימוץ

נקבת דולפין ואם גאה לדולפין צעיר. זוהתה לראשונה בתאריך 24/08/03 באזור הרצליה, ומאז נצפתה גם באזור מכמורת. הגור שלה, טוויגי ג’וניור (טוויגי הקטן), הוא כבר דולפין צעיר וחזק בפני עצמו, ולפעמים כבר שוחה רחוק מאמא.

טל (TAL)

על שמו של טל שביט ז"ל

דולפין אנרגטי שנקרא על שמו של טל שביט ז”ל, בכיר אופנועני ישראל שנהרג בתאונת דרכים מצערת. מכיוון שטל היה בין השאר גם חובב ים, השם הוענק לדולפין בטקס אזכרה שנערך לטל ובמסגרתו ניתנה הרצאה על לווייתנאים בכלל ודולפינים בפרט.

 טלי (Tali)

טלי - דולפינה לאימוץ

דולפינה ישראלית אמיתית והיא אחת הדולפינות הראשונות, שתיעדנו עוד בשנת 1999. מאז נראתה מספר פעמים לאורך החוף באזור אשקלון, ראשון לציון, הרצלייה, נתניה וחדרה.

מכיוון שדולפינים חיים למעלה מ-40 שנה, אנחנו מצפים לפגוש אותה עוד שנים רבות.

ליאור (Lior)

דולפין חדש שנצפה לראשונה ליד כלובי הדגים באשדוד ב-6/12/2011. מכיוון שהסתובב לבד, הוא ככל הנראה זכר צעיר (לפי הגודל). נקרא על שמו של כתב מעריב ליאור דיין, שהצטרף לסקר בו נצפה לראשונה.

ליה (Lia)

ליה - דולפינה לאימוץ

הגרמפוסית העברית הראשונה. לכל מי שדולפינים מהמין דולפינן מצוי לא מדברים אליו, מוזמן לאמץ את ליה. הדולפין הראשון מהמין גרמפוס אפור המוצע לאימוץ. ליה נצפתה לראשונה ב 24/6/05, במהלך סקר ראשתנים, שביצענו במחמל”י על גבי היאכטה של חיים עמית – “Princess Lia”, בחברת 4 דולפינים נוספים מהמין גרמפוס אפור. ליה הגרמפוסית, קרויה על שם ביתו של חיים, ליה עמית, ואנו מקווים לפגוש אותה ואת חבריה ללהקה עוד הרבה בעתיד.

מוני (Mooni)

מוני - דולפין לאימוץ

דולפין שקיבל את שמו כי הסנפיר הגבי שלו נראה חצי ירח. את הדולפין הזה, אפשר לזהות כבר בים, לא צריך לחכות לתמונות, אבל כנראה שלו, זה לא ממש משנה, כי הוא אוהב להצטלם, וגם דופק פוזות. נצפה לראשונה ב – 13/9/04 באזור מכמורת, ומאז נצפה שוב עוד ארבע פעמים עד שנת 2006 באזור המרכז.

מיקה (Mika)

מיקה - דולפינה לאימוץ

דולפינה שנראתה לראשונה באזור תל-אביב בתחילת שנת 2007 ומאז נצפתה עוד כארבע פעמים. היא חובבת את חופי ישראל כאשר מי הים קרים במיוחד – בחורף ובתחילת האביב. אנחנו עדיין לא יודעים היכן היא מבלה את הקיץ. מיקה אם כן היא ללא ספק הדולפינה שמתאימה לילדי החורף.

מיקי (MIKI)

מיקי - דולפין לאימוץ

דולפין זכר שנצפה לראשונה בפברואר 2001 ליד מכמורת ולאחרונה באוקטובר 2015 ליד הרצליה. מאז שהגיעו לארץ לפני שנים רבות (יכול להיות שאפילו יחדיו), נצפה כבר מספר פעמים שוחה לצד סטאמפי!

ניפו (Nipo)

ניפו - דולפין לאימוץ

נצפה לראשונה ב – 9/11/02, באזור הרצליה, ואז נעלם לנו לכמעט 3 שנים, אבל אל דאגה, הוא שב ונצפה שוב באוגוסט 2005 באזור תל אביב, ואנחנו מקווים שנראה אותו עוד הרבה. הדולפין החביב הזה קיבל את שמו בזכות חתך קטן ובודד במרכז הסנפיר הגבי שלו.

סוכר (Sukar)

סוכר - דולפין לאימוץ

דולפין צעיר ומתוק במיוחד, הבן של הדולפינה סוקי. סוכר אוהב מאוד לקפוץ מחוץ למים והוא נצפה מספר פעמים בין נתניה ועד לתל-אביב.

סוקי (Suki)

סוקי - דולפינה לאימוץ

סוקי הינה דולפינה תל אביבית ואמא גאה. סוקי נצפתה לראשונה מול חופי ת”א ב-4/8/05, כחלק מלהקה שמנתה 4 דולפינים וביניהם, סוקי ג’וניור (סוקי הקטן), הקרוי כמובן על שם אימו, ומצולם יחד איתה בתמונה זו. האמא והגור הראו יכולות זינוק מרשימות, וביצועים יפים של קפיצות וניתורים.

סטמפי (Stumpi)

סוקי - דולפינה לאימוץ

נראה לראשונה בשנת 2002 באזור חדרה, אבל מאז הוא ביקר בחופים רבים בישראל, הגיע עד לאשקלון בדרום ואולי אף דרומה, כשבדרך עבר בהרצלייה ותל-אביב.
עד היום פגשנו בסטמפי בים מעל לשבע פעמים!

סליטי (Sliti)

סליטי - דולפין לאימוץ

אחת הדולפינות המיוחדות ביותר שחות כאן באזור. שימו לב לסנפיר הגבי הייחודי שלה, צורה כזו אין לאף דולפין אחר בישראל. ובזכות החתכים המעניינים האלו, קיבלה סליטי את שמה (Slit = חתך). סליטי זוהתה לראשונה ב-10/4/01, באזור מכמורת. אם אתם מחפשים לאמץ דולפין מיוחד שאי אפשר לפספס, סליטי היא הדולפינה בשבילכם.

עופר (Ofer)

עופר - דולפין לאימוץ

דולפין צעיר שהתווסף למשפחת הדולפינים המזוהים של ישראל ב – 13/9/04. הוא נצפה לראשונה באזור מכמורת קופץ ומשתולל ליד אמו וחברים אחרים, ומאז נצפה גם באזור הרצליה.

הקליקו כאן לאימוץ דולפין!