גור חדש לדולפינה “סוקי”

ביום שבת 12/2/12 יצאנו לסקר דולפינים ממרינה הרצליה, במסגרת שיתוף הפעולה המתמשך עם מועדון היאכטות “שיא-גל”. לאחר כשעתיים וחצי של הפלגה צפונה ולאחר מכן דרומה, מצאנו להקת דולפינים מול תל-אביב כ- 3 מייל מהחוף. הלהקה הייתה אקטיבית מאוד ומרחוק חשבתי שיתכן ומדובר בלהקה של דולפין מצוי. לאחר כ-10 דקות של מרדף וניסיון להתקרב לדולפינים, הבנו שמדובר בלהקת דולפינים מהמין דולפינן מצוי מהאוכלוסייה המקומית.

בלהקה היו כ-15 דולפינים, אולי אף יותר. לאורך רוב הסקר הם הפגינו התנהגות של תנועה ומשחק חברתי (traveling & socialising) עם צלילות קצרות בכיוון כללי דרומי.

גיבורת הסקר היא הדולפינה סוקי (אחת מהדולפינים שאותם ניתן לאמץ), שהמליטה במהלך החודש האחרון. סוקי נראתה 6 פעמים במהלך 2011 (שיאנית התצפיות החוזרות לאותה שנה) והיא נראתה לראשונה בשנת 2005. לפני חודש בדיוק ראינו אותה לבד בסקר עם YNET והיום עם גור קטן עדיין עם סימני הקיפול ברחם, שאותם ניתן לראות באחת התמונות במצגת להלן. אני לא זוכר שתיעדנו בעבר לידה בשיא החורף. שיא ההמלטות חל בעיקר מסוף האביב ועד הסתיו.

במעבר מהיר על התמונות היו דולפינים רבים מוכרים בנוסף לסוקי : זיגי, גבע, סטמפי, אור, אורלי, נוני, ניפו, דביר, צ’וצ’ה, טוויגי ועוד – כאמור, חלקם ניתנים לאימוץ.

התצפית הזו מצטרפת לתצפית דולפינים נוספת, שדווחה בבוקר אותו יום לעוז גופמן על ידי גץ בולגולובסקי, על להקת דולפינים גדולה בקרבת החוף מול מכמורת.

דיווח נוסף התקבל על תצפית של כלב ים בחוף הבונים על ידי עבד, דייג מפראדיס וזהו הדיווח הראשון השנה על כלב ים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *